موسسه آموزش عالی معماری وهنر پارس
موسسه آموزش عالی معماری وهنر پارس
انتشارات دوره های تخصصی تکمیلی(Minor) دانلودها فایل های آموزشی کانون دانش آموختگان پخش زنده
راهنمای سامانه آموزش مجازی
جشنواره تئاتر دانشگاهی پارس
گالری آثار دانشجویان
خبرنامه علمی پارس
برگزاری سمینار خلاقیت در کارآفرینی در دانشگاه پارس

 
 
سمینار خلاقیت در کارآفرینی 6 اردیبهشت، با حضور جمعی از اساتید و دانشجویان دانشگاه معماری و هنر پارس به همت گروهی از دانشجویان طراحی پوشاک در محل دانشگاه برگزار شد.
دکتر سعید رمضان زرندی، سخنران سمینار و دانش آموخته رشته کارآفرینی در دانشگاه تهران، به بیان موضوعاتی از قبیل تعاریف مختلف کارآفرینی، ویژگی های افراد کارآفرین، روش های توسعه کسب و کار ها، روش های نوین ارتباط و فروش، کارآفرینی به عنوان برترین راه برای توسعه کسب و کار ها، خلاقیت به عنوان یکی از محور های کارآفرینی و بهترین راه پیشرفت کسب و کار ها پرداخت.
او اظهار داشت که یکی از عواملی که باعث توسعه شهری در کشور های جهان اول شده توجه به مسئله کارآفرینی و ایجاد اشتغال است. وی افزود: "کارآفرینی علمی است که باعث توانمند شدن افراد و ایجاد اشتغال در تمامی سطوح و همچنین تمامی علوم می باشد."
زرندی ادامه داد: "خلاقیت شامل تولید چیزی است که هم اصیل و هم ارزشمند باشد و نشأت گرفته از فرایندهای خودآگاه و ناخودآگاه انسان است. خلاقیت تولید یک ایده است که در زمینه‌هایی دیگر مانند ارزشمند بودن از نظر تجاری سازی، فرهنگ، علم، فناوری و سایر زمینه‌ها مطرح می‌شود. تفکرات خلاق زمانی تولید می‌شود که شخص پیش‌فرض‌ها را کنار گذاشته و دیدگاه جدیدی را جستجو کند که دیگران به آن نپرداخته‌اند. خلاقیت نیاز به حضور همزمان تعدادی از ویژگی‌ها از قبیل هوش، پشتکار، غیرمتعارف بودن و توانایی تفکر به سبکی خاص دارد. خلاقیت، خودکار و بدون زحمت و تلاش است و غالباً همچون تصورات ذهنی خودانگیخته به وجود می‌آید."
بر همین اساس، در این سمینار ضمن انتقال موضوع کارآفرینی، بحث خلاقیت که یکی از موارد مهم این مقوله بشمار می رود نیز به صورت کارگاهی به حاضرین آموزش داده شد و با استقبال خوب دانشجویان روبرو گردید.
در پایان سخنرانی، مهناز ترابیان، مدیر گروه طراحی پوشاک دانشگاه پارس، با تشکر و قدردانی از سخنران، افزود: "بهتر می شد که دانشجویان برای پیشرفت و فراگیری هر چه بهتر این نکات به شکل تخصصی در میان واحد های درسی با این موضوعات آشنا شوند، آگاهی لازم را دریافت کنند و با دیدگاه مناسبی برای ورود به بازار کار آماده گردند."
روی هم رفته، خلاقیت و کارآفرینی چنان لازم و ملزوم یکدیگرند که می توان گفت کارآفرینی بدون خلاقیت و نوآوری حاصلی ندارد و این نیاز بیش از پیش حس می شود که فضای دانشگاهی به بررسی و تحلیل استراتژی های لازم بپردازد. اساتید و دانشجویان دانشگاه معماری و هنر پارس نیز سعی کردند تا با برگزاری «سمینار خلاقیت در کارآفرینی» قدم مثبتی در این راستا بردارند.
تاریخ ارسال: 1396/02/07
  • نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی- خیابان دوم- خیابان انتصاریه
  • رایانامه: info [at] pu.ac.ir
  • تلفن ثابت: ۵۸۱۳۸۰۰۰ - ۹۱۰۳۰۳۰۱ (۰۲۱)
  • شماره پیامک: ۲۰۰۰۰۸۰۸۰۸۸۰
  •  کد پستی : ۱۴۱۳۹۱۵۳۶۱

خانه     |    آرشیو کل مطالب    |     RSS     |    اینستاگرام    |     لینکدین     | ارتباط با ما