موسسه آموزش عالی معماری وهنر پارس
موسسه آموزش عالی معماری وهنر پارس
تحصیلات تکمیلی انتشارات دوره های تخصصی تکمیلی(Minor) دانلودها
گزارش سمینار Innovative Buildings

     

سمینار Innovative Building به سخنرانی "پروفسور توبیاس ولیسر" با حضور استادان ناماور گستره ساخت و ساز و معماری کشور چون پروفسور محمود گلابچی، مهندس حمید میرمیران و...و  همچنین شمار بسیاری از دانشجویان علاقه مند به میزبانی دانشگاه معماری و هنر پارس برگزار شد.

"پروفسور توبیاس ولیسر" استاد دانشگاه هنرهای زیبای اشتوتگارت است و در زمینه "ساخت و سازهای خلاق" و "کانسپت های فضایی" تدریس می کند. همچنین وی به مدت ١٠ سال در UN STUDIO به عنوان معمار همکاری میکرده است.

وی در سال ٢٠٠٧ به تأسیس دفتر معماری LAVA به همراه ٢ نفر از همکارانش در ٣ شهر برلین،اشتوتگارت و سیدنی اقدام کرد.

در این کنفرانس، به ارائه کامل پروژه ها و تجربیات خود در مراحل گوناگون طراحی از مفهوم تا مرحله اجرایی (فاز 2) پروژه پرداخت. از جمله آن­ها می­توان به:

موزه مرسدس بنز در آلمان

استادیوم water cube در پکن

ساختمان مرکزی Philip Lighting در هلند

ساختمان مرکزی KACST در ریاض

Green Climate Fund

برج شوماخر به سفارش شرکت فراری

و بسیاری دیگر از پروژه ها و ایده پردازی های خود و دفتر LAVA.

همچنین توضیحاتی درباره چگونگی مدیریت و اجرایی کردن پروژه­هایی با طرح های خلاقانه و پیچیده که برای اولین بار در دنیا اجرا شده است، ارائه دادند. در ادامه به چگونگی بهره­گیری از نرم افزارهای خاص در زمینه طراحی ساختمان های هوشمند  و همینطور تولید مواد مورد نیاز و روش های ساخت این ایده ها پرداختند.

 ولیسر باور دارد که سازه، مواد و پوسته های ساختمان، سه گستره معماری است که می­تواند از طبیعت بهره فراوان بگیرد. طراحی ساختمان­های هوشمند که توانایی پاسخگویی به محیط اطراف خود را داشته باشند (معماری پاسخگو) در جهان امروز  اجتناب ناپذیر است.

توضیحاتی درباره معماری دیجیتال و چگونگی حرکت در مرزهای دانش در این زمینه و عینی کردن طراحی های هرچند غیر قابل تصور برای حتی برخی معماران ارائه شد. همچنین ماکت کوچکی که طراحی و تولید آن در پروسه ای کاملا دیجیتال صورت گرفته بود را نیز در اختیار دانشجویان قرار دادند و این پروسه را به تفصیل توضیح دادند.

در پایان نیز رئیس دانشگاه معماری و هنر پارس، پروفسور گلابچی با اهدای هدیه و تشکر از ارائه ایشان،به بیان هماهنگی اهداف و راهبردهای دانشگاه پارس برای تعلیم و تربیت دانشجویان خود در گستره معماری، فناوری معماری و انرژی معماری با سخنان ایشان و نگاه جهانی پرداختند.

پروفسور ولیسر نیز کتاب EXPERIMENTE ARCHITEKTUR DIGITAL KONZIPIERT نوشته خود را به دانشجویان دانشگاه پارس ارمغان کرد و گفت:" گرچه به زبان آلمانی است، اما اطمینان دارد که این دانشجویان راهی برای خواندن آن خواهند یافت"


تاریخ ارسال: 1396/03/13
  • نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی- خیابان دوم- خیابان انتصاریه
  • رایانامه: info [at] pu.ac.ir
  • تلفن ثابت: ۶-۸۸۳۳۰۹۰۴(۰۲۱)
  • نمابر: ۸۸۳۳۹۸۰۳(۰۲۱)
  • شماره پیامک: ۲۰۰۰۰۸۰۸۰۸۸۰
  •  کد پستی : ۱۴۱۳۹۱۵۳۶۱

خانه     |    آرشیو کل مطالب    |     RSS     |    اینستاگرام    |     لینکدین     | ارتباط با ما