موسسه آموزش عالی معماری وهنر پارس
موسسه آموزش عالی معماری وهنر پارس
انتشارات دوره های تخصصی تکمیلی(Minor) دانلودها فایل های آموزشی کانون دانش آموختگان پخش زنده
راهنمای سامانه آموزش مجازی
جشنواره تئاتر دانشگاهی پارس
گالری آثار دانشجویان
خبرنامه علمی پارس
لیگ عکس دانشگاه پارس

لیگ عکس، مسابقه ای است عکاسی که میان تیمهای شرکت کننده برگزار می شود. طرح این لیگ که برای اولین بار در ایران و جهان روی می دهد، به میزبانی دانشگاه معماری و هنر پارس هر سال برگزار می شود. این لیگ تلفیقی از مسابقات ورزشی و عکاسی است که هر هفته و در طی بیست هفته برگزار خواهد شد. هدف از ارائه لیگ عکس، بالابردن حس همکاری و مدیریت کار گروهی، ایجاد نشاط و علاقه به عکاسی در میان تمام دانشجویان ایران است.
در لیگ عکس، تیمهایی که متشکل از سه نفر خواهند بود، شرکت می کنند و پس از مشخص شدن موضوع عکاسی هر هفته با همدیگر شور کرده و عکسی را از میان همدیگر انتخاب و در مسابقه شرکت می کنند.
پس از ارائه عکس به صورت چاپ شده به دبیرخانه لیگ عکس، دو داور به قضاوت عکسها خواهند پرداخت. این دو داور از استادان صاحب نظر و با تجربه در زمینه نگاه عکاسانه و نیز استادان برجسته عکاسی به صورت میهمان از خارج دانشگاه خواهند بود. جمعا 40 داور در این لیگ به قضاوت خواهند پرداخت که به این ترتیب امکان نگاه شخصی و فردی داوران نیز در طول مسابقات به حداقل خود خواهد رسید و صرفا بیان شرکت کنندگان و رساندن مفهوم هر موضوع ملاک تعیین امتیاز دهی می شود. در انتهای فصل، تیمی که بالاترین امتیاز را در طول بیست هفته کسب کرده باشد، به عنوان قهرمان لیگ شناخته خواهد شد که جوایزی به همراه کاپ قهرمانی دریافت خواهندکرد.
همچنین گفتنی اینکه در هر هفته علاوه بر عکس اصلی که هر تیمی آن را انتخاب خواهد کرد، عکسهای دیگر هم در صفحه چاپی ارائه می شوند. نهایت امر اینکه در پایان هفته بیستم، با عنایت به اینکه فرضا پنجاه تیم متقاضی داشته باشیم، 3000 قطعه عکس کار شده، خلاقانه و فکر شده در خصوص موضوعات مختلف عکاسی خواهیم داشت که در بدبینانه ترین حالت اگر فقط ده درصد این تصاویر ارزش بصری داشته باشند، در آنصورت در نهایت 300 قطعه عکس بی همتا به جای خواهد ماند که قابلیت نمایشگاه شدن را حتما خواهند داشت و این تولید تصاویر کار شده، اعتباری بر بخش هنر تجسمی دانشگاه پارس خواهد بود که سردمدار اعتبار بخشی به دانشجویان در میان دانشگاه های کشور است.
شرط داشتن دوربینهای حرفه ای در این مسابقات لحاظ نیست و شرکت کنندگان می توانند با این هدف که عکاسی برای همگان است و همگان حق لذت بردن از آن را دارند، با هر نوع وسیله ای که تولید تصویر می کند در لیگ شرکت کنند.
این نکته را هم باید افزود که در انتهای فصل، فایل خام عکسهای رتبه های برتر خواسته خواهد شد تا اصالت اثر آنها مورد بررسی قرار گیرد.

تاریخ ارسال: 1396/08/16
  • نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی- خیابان دوم- خیابان انتصاریه
  • رایانامه: info [at] pu.ac.ir
  • تلفن ثابت: ۵۸۱۳۸۰۰۰ - ۹۱۰۳۰۳۰۱ (۰۲۱)
  • شماره پیامک: ۲۰۰۰۰۸۰۸۰۸۸۰
  •  کد پستی : ۱۴۱۳۹۱۵۳۶۱

خانه     |    آرشیو کل مطالب    |     RSS     |    اینستاگرام    |     لینکدین     | ارتباط با ما