موسسه آموزش عالی معماری وهنر پارس
موسسه آموزش عالی معماری وهنر پارس
انتشارات دوره های تخصصی تکمیلی(Minor) دانلودها فایل های آموزشی کانون دانش آموختگان پخش زنده
راهنمای سامانه آموزش مجازی
جشنواره تئاتر دانشگاهی پارس
گالری آثار دانشجویان
خبرنامه علمی پارس
اولین نشست انجمن علمی پژوهش هنر دانشگاه معماری و هنر پارس برگزار شد

     

اولین نشست انجمن علمی پژوهش هنر دانشگاه معماری و هنر پارس برگزار شد

نخستین نشست انجمن علمی پژوهش هنر دانشگاه معماری و هنر پارس در روزهای پنجشنبه 21 و جمعه 22 آذر ماه در تهران، سالن همایش‌ دانشگاه به همت اعضای انجمن علمی پژوهش هنر و به دبیری دکتر مهرنوش غضنفری برگزار شد.

روز پنجشنبه 21 آذرماه، در ساعت 10 نشست با سخنرانی پروفسور محمود گلابچی، مدیر دانشگاه معماری و هنر پارس به طور رسمی آغاز شد. سپس دکتر مهرنوش غضنفری با ارائه یک نمونه ("تجلی هویت ملی در آثار شارل حسین زنده‌‌رودی") شیوه آیکونولوژی و کاربرد آن‌را توضیح دادند. در ساعت 11-13 دکتر امید علی مقیمی مدیر کتابخانه آستان حضرت عبدالعظیم، در رابطه با تاریخ پیدایش و تحولات کتابخانه آستان حضرت عبدالعظیم، و همچنین از امکانات آموزشی و پژوهشی این کتابخانه سخن گفت.

بعد از ظهر، سخنرانی استادان دانشگاه معماری و هنر پارس از ساعت  14 تا 16 حول پژوهش‌هایی درباره هنر اسلامی صورت گرفت. در ابتدا دکتر منصور تامسن درباره کلیاتی در تعریف هنر اسلامی سخن گفتند و سخنرانی خود را با امید به ادامه راه پژوهشگران برای دانشجویان به پایان رساندند. در ادامه دکتر محمد خراسانی‌زاده درباره بازشناسی طراحی محصول به عنوان شاخه‌ای از مطالعات هنر اسلامی سخنرانی کردند. دکتر رامونا محمدی نیز درباره تأثیرات اسلام بر نقاشی، پارچه‌بافی و پوشاک ایران سخنرانی کردند. در ادامه دکتر نسترن نوروزی و دکتر لیلا طباطبایی‌یزدی سخنرانی کردند که به ترتیب هر کدام در رابطه با نگارگری ایرانی در دوران پساساختارگرایی و پست‌مدرن و سیاست‌محوری در تاریخ‌نگاری هنر اسلامی صحبت کردند.

در ساعات پایانی روز نخست نشست از ساعت 16-18 دکتر مهرنوش غضنفری از نشریه علمی دانشگاه معماری و هنر پارس رونمایی کردند و در رابطه با ساختار مقالات دانشجویان سخن گفتند.

بدین ترتیب روز نخست نشست انجمن علمی پژوهش هنر دانشگاه معماری و هنر پارس به پایان رسید.

روز دوم نشست در روز جمعه 22 آذر ماه در ساعت 9-11 صبح با مطرح کردن آخرین پژوهش‌های دانشجویان ورودی سال 98 گروه پژوهش هنر به راهنمایی دکتر محمد خراسانی‌زاده شروع شد و با ارائه موثر دانشجویان ورودی 98 این گروه در 300 ثانیه به راهنمایی دکتر مهدی سلیمانیه و با موضوع "ما، هنر، پژوهش" با 7 محور مشخص ادامه یافت. در ساعت 11-12 آخرین کتاب‌های منتشر شده در دانشگاه پارس رونمایی شدند. کتاب ساختن و شکستن گرید از دکتر نسرین صدقیان با سخنرانی ایشان در رابطه با ساختار کتاب صورت گرفت. در ادامه سخنرانی  استاد مراقبی و استاد ایرج میرزا علیخانی در رابطه با کتاب منتشر شده و هزینه‌های طرح‌های گرافیکی برگزار شد.

در ساعت 12-13 دکتر مهدی انصاری، مدیر آکادمی هنر شمسه، در رابطه با هنر از دریچه‌ی نظریه فریدریش نیچه: زیبایی‌شناسی قدرت سخنرانی کردند. در ادامه 14-15 استاد بهزاد صحتی درباره رابطه عکاسی و سینما صحبت کردند. در ادامه دکتر پینکی چادها در رابطه با نقوش سنتی کولم به مثابه لندآرت در هنر جدید واستاد مینو محمدی‌نیا و دکتر فریماه فاطمی در رابطه با خوانش امتداد روند سنت هنر نقش‌برجسته هخامنشی دوره قاجار سخنرانی‌ کردند. ساعات پایانی نشست، با سخنرانی دکتر علیرضا سمیع آذر درباره ظهور پست‌مدرنیسم به پایان رسید.

لازم به ذکر است گزارش کامل به همراه سخنرانی این نشست دو روزه در ویژه‌نامه انجمن علمی پژوهش هنر انتشار خواهد یافت.

 

تاریخ ارسال: 1398/12/11
  • نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی- خیابان دوم- خیابان انتصاریه
  • رایانامه: info [at] pu.ac.ir
  • تلفن ثابت: ۵۸۱۳۸۰۰۰ - ۹۱۰۳۰۳۰۱ (۰۲۱)
  • شماره پیامک: ۲۰۰۰۰۸۰۸۰۸۸۰
  •  کد پستی : ۱۴۱۳۹۱۵۳۶۱

خانه     |    آرشیو کل مطالب    |     RSS     |    اینستاگرام    |     لینکدین     | ارتباط با ما