ورود اعضا ثبت نام سامانه مدیریت آموزش (سما) English
  گروه معماری داخلی

هدف معماری (طراحی) داخلی (Interior Design)  بهینه سازی فضاهای داخلی ساختمان ها به منظور انجام فعالیت های مورد نظر با بهترین کیفیت است.

آنچه به یک بنا روح می بخشد، فضای داخلی آن است. خصوصیات درونی یک بنا باعث جذب انسان و احساس تعلق او به فضا می شود به همین جهت تامین آسایش و شرایط زندگی در درون یک بنا به اندازه بخش بیرونی بنا مهم و تأثیرگذار است. کیفیت فضای داخلی از یک طرف تأثیر مستقیم بر نحوه انجام فعالیت های افراد در آن دارد و از طرف دیگر نگرش، شرایط ذهنی و حتی شخصیت انسان ها را تحت تأثیر قرار می دهد.

طراحی داخلی که حد واسط میان دو مقوله معماری و طراحی است، به همان میزان که شامل جنبه های کاربردی، ساختاری و فنی می شود، هنرهای تجسمی و جنبه های بصری و زیبایی شناسانه را نیز در بر دارد.

اگرچه طراحی داخلی امروزه به عنوان یک تخصص شناخته می شود و محدوده بسیار وسیعی را در بر می گیرد، اما از آنجا که این رشته در ارتباط مستقیم با فضای داخلی ساختمان ها و زندگی روزمره می باشد، شناخت الفبای طراحی داخلی و تبیین مبانی آن به زبان ساده و کاربردی، یک ضرورت محسوب می شود  و این هدفیست که موسسه آموزش عالی معماری و هنر پارس در صدد دستیابی به آن است تا در نهایت دانش آموختگان این رشته به عنوان نیروهایی کارآمد تأثیری عمیق بر کیفیت فضاهای زیستی در کشور داشته باشید.

اساتید رشتۀ معماری داخلی


تاریخ ارسال: 1393/05/18

نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی- خیابان دوم- انتصاریه - پلاک 18
ایمیل: info [at] parsuniversity.ir
تلفن ثابت: 6-88330904(021)
فکس: 88339803(021)
شماره پیامک: 200008080880

 کد پستی : 1413915361

عضویت در خبرنامه
ایمیل:
8+6=

خانه     |    آرشیو کل مطالب    |     RSS     |     ارتباط با ما