ورود اعضا ثبت نام سامانه مدیریت آموزش (سما) English
  آیین رونمایی از کتاب

آیین رونمایی از کتاب "پل ها و سازه های آبی ایران؛ جلد اول: خوزستان"

 

چند صباحی است جلد نخست کتاب "پل ها و سازه های آبی ایران" با تمرکز بر آثار ارزشمند به جا مانده در استان خوزستان توسط انتشارات دانشگاه پارس به چاپ رسیده است. در این کتاب که به قلم ارزشمند پروفسور محمود گلابچی و با همکاری مهندس معصومه حاجی زاده به رشته تحریر درآمده است منابع بسیاری در زمینه پل و سازه های آبی مورد بررسی قرار گرفته است. گرچه در مورد پل ها کتاب های متعددی به زبان های گوناگون منتشر شده است، اما در بیشتر منابع و کتب موجود از متون تاریخی و توصیفی از پل و سازه های آبی صورت گرفته است و یا صرفاً به بیان شکل گیری این سازه ها از دیدگاه تاریخی پرداخته شده است. به همین دلیل برای درک مفاهیم طراحی و شناخت مبانی معماری و مهندسی حاکم بر طراحی و شکل گیری پل ها و معرفی انواع سازه های آبی در طول تاریخ چند هزارساله خوزستان، تدوین کتابی جامع که موضوعات فوق با دیدگاه معماری و مهندسی و تعامل این عوامل با مفهوم پایداری و زیبایی باشد ضروت داشت.

انتشار کتابی چنین ارزشمند باعث شد مراسمی برای رونمایی از آن پیش بینی شود. در این مراسم که به همت خانه معماران ارسباران و با همکاری دانشگاه معماری و هنر پارس و همچنین انجمن مفاخر معماری ایران برگزار می شود، مهمانان از سخنان مدعوین محترم پیرامون این کتاب و موضوع آن پل ها و سازه های آبی خوزستان بهره مند خواهند شد. در پنل گفتگو دکتر محمدحسن طالبیان معاونت محترم سازمان میراث فرهنگی کشور- دکتر محمدرضا عصاری رییس محترم دانشگاه جندی شاپور دزفول- مهندس سید علیرضا قهاری-رییس محترم انجمن مفاخر معماری ایران- دکتر کیانوش لاری بقال-نائب رییس محترم نظام مهندسی استان خوزستان- و مهندس مجتبی گهستونی-دبیر محترم انجمن فرهنگی تاریانا خوزستان- حضور دارند تا کتاب را بررسی کنند و از بناهای آبی خوزستان بگویند. همچنین مولف محترم، جناب آقای پروفسور محمود گلابچی نیز همراه با خانم مهندس معصومه حاجی زاده حضور خواهند داشت تا از کتاب خود و ضرورت نوشتن چنین اثری بگویند.

این آیین رونمایی روز یکشنبه به تاریخ 8 مردادماه 1396، از ساعت 15 تا 17 در محل فرهنگسرای ارسباران واقع در سیدخندان خیابان جلفا برگزار خواهد شد.


تاریخ ارسال: 1396/05/04

نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی- خیابان دوم- انتصاریه - پلاک 18
ایمیل: info [at] parsuniversity.ir
تلفن ثابت: 6-88330904(021)
فکس: 88339803(021)
شماره پیامک: 200008080880

 کد پستی : 1413915361

عضویت در خبرنامه
ایمیل:
7+6=

خانه     |    آرشیو کل مطالب    |     RSS     |     ارتباط با ما