ورود اعضا ثبت نام سامانه مدیریت آموزش (سما) English
  دکاتاک پنج: سخنرانی پروفسور فرانسیسکو سردورا

   

دکتر "فرانسیسکو سِردورا (Francisco Serdoura)"، طراح و برنامه ریز شهری، استاد دانشگاه لیسبون در مقطع دُکتری و پَسا دُکتری و عضو گروه تخصصیِ شهرسازیِ انجمن تخصصیِ حرفه ای معماریِ پرتغال است.

تخصص وِی "دینامیسم شهری و فضاهای معماری" است و پژوهش های بسیاری  با تمرکُز بر روش "چیدمان فضا" انجام داده است و در همین راستا به طراحی نرم افزاری پرداخته است که این روش را برای تحلیل فضاها پیاده سازی کند. روش "چیدمان فضا" که سال هاست برای تجزیه و تحلیل پیکره بندی های فضایی مورد استفاده قرار می گیرد، نخستین بار توسط "بیل هیلیارد" و "هنسون" در کالج لندن ارائه شد تا شهرسازان و طراحان شهری به کمک این روش رفتار اجتماعی را در کالبدهای شهری تحلیل کنند.

روز جمعه هفدهم آذرماه از ساعت 10:30 تا 12:30 "دکاپارس" میزبان این متخصصِ بین المللی شهرسازی و طراحی شهری در مرکز همایش های "دانشگاه معماری و هنر پارس" بود تا در "دکاتاکِ پنجم" ارائه ای از پژوهش های خود در زمینه نظریه "چیدمان فضا" و نرم افزاری که برای تحلیل آن تهیه کرده است داشته باشد.

در این نشست که با حضور جناب آقای مهندس علیرضا قهاری، سرکار خانم دکتر سیمین حناچی و جناب آقای دکتر مومن فوادمرعشی برگزار شد، دکتر فرانسیسکو سردورا به ارائه­ای از آخرین یافته­های خود در زمینه Syntax Space پرداخت و در پایان مراسم نیز جناب آقای پروفسور گلابچی، ریاست محترم دانشگاه از این استاد پرتغالی تقدیر کردند. همچنین این استاد دانشگاه لیسبون تمایل آن دانشگاه را جهت ارتباط با دانشگاه معماری و هنر پارس و تبادل دانش بین دو دانشگاه اعلام کرد.


تاریخ ارسال: 1396/09/18

نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی- خیابان دوم- انتصاریه - پلاک 18
ایمیل: info [at] parsuniversity.ir
تلفن ثابت: 6-88330904(021)
فکس: 88339803(021)
شماره پیامک: 200008080880

 کد پستی : 1413915361

عضویت در خبرنامه
ایمیل:
8+8=

خانه     |    آرشیو کل مطالب    |     RSS     |     ارتباط با ما