ورود اعضا ثبت نام سامانه مدیریت آموزش (سما) English
  فعالیت های انجمن محیط زیست دانشگاه پارس

 

ورکشاپ اول:

در تاریخ 9 آذر سال 1393 کارگاهی در محل دانشگاه پارس با محوریت نگاه به طبیعت در پروژه های دانشجویی برگزار گردید. در این کارگاه خانم مهندس الهه یارمحمدی و معصومه تراز به معرفی پروژه نهایی مقطع کارشناسی ارشد خود پرداختند. این دو پروژه که زیرمجموعه­ گرایش تکنولوژی معماری محسوب می گردند، حاصل دو نگاه ویژه به طبیعت؛ یکی از منظر معماری بیونیک و دیگری از منظر دیجیتال بودند. بدین ترتیب دانشجویان پارس این فرصت را یافتند تا از نزدیک با روند انجام کار پژوهشی در این دو حوزه­ی نوپا آشنا شوند.

فعالیت دوم:

در تاریخ 16 آذر سال 1393 و همزمان با روز دانشجو، در دانشگاه پارس مسابقه ای با موضوع طراحی لانه­ی پرنده معرفی گردید. این مسابقه با محوریت استفاده از مواد دورریختنی در طراحی یک ماکت در مقیاس 1:1 برگزار می گردد. زمان برگزاری این مسابقه تا روز چهارشنبه 24 آذر ماه تمدید گردید. بدین ترتیب دانشجویان متقاضی شرکت در این مسابقه می توانند تا روز چهارشنبه ساعت 12 ظهر محصول ساخته شده را تحویل دفتر مدیران گروه دهند تا پس از قضاوت افراد برگزیده طی مراسم شب یلدا که در روز پنجشنبه 27 آذر در دانشگاه برگزار می گردد جوایز خود را دریافت دارند.

فعالیت سوم:

در تاریخ 18 آذر سال 1393 سمیناری با موضوع آشنایی با اکولوژی انسانی در دانشگاه پارس برگزار گردید. انجمن محیط زیست متولی برگزاری این مراسم بود. بدین ترتیب جناب آقای دکتر منوچهر ریاحی از بنیانگذاران مرکز اکولوژی سوئد و نماینده بین المللی این مرکز در ایران به ایراد سخنرانی پرداختند. در این مراسم که مورد استقبال دانشجویان دانشگاه پارس و تنی چند از دانشجویان دانشگاه های دیگر تهران قرار گرفت، دکتر ریاحی مبانی و مفاهیم مربوط به اکولوژی انسانی را به سمع و نظر دانشجویان رساندند. در طی همین مراسم و با رایزنی های صورت پذیرفته و مساعدت پروفسور محمود گلابچی، ایجاد مرکز بوم شانسی پارس در آینده­ی نزدیک نوید داده شد. بدین ترتیب دانشگاه پارس بار دیگر قدمی بزرگ را در راستای اعتلای شعار راستین خود که همانا دستیابی به پویایی، استواری، راستی و سرافرازی است برداشته است. به این امید که این قدم تأثیری شگرف در تمامی کالبد جامعه معماری ایران داشته باشد.


تاریخ ارسال: 1393/09/22

نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی- خیابان دوم- انتصاریه - پلاک 18
ایمیل: info [at] parsuniversity.ir
تلفن ثابت: 6-88330904(021)
فکس: 88339803(021)
شماره پیامک: 200008080880

 کد پستی : 1413915361

عضویت در خبرنامه
ایمیل:
3+5=

خانه     |    آرشیو کل مطالب    |     RSS     |     ارتباط با ما