ورود اعضا ثبت نام سامانه مدیریت آموزش (سما) English
  گزارش تصویری از نوزدهمین بازدید علمی-آموزشی دانشجویان کارشناسی ارشد معماری از میدان مشق تهران

نوزدهمین بازدید دانشجویان دانشگاه معماری و هنر پارس روز یکشنبه 3مرداد 95 با حضور جمعی از دانشجویان کارشناسی ارشد معماری و همراهی اساتید بزرگوار آقایان مهندس محسن رمضانی، دکتر اسکندر مختاری و دکتر غلامرضا اکرمی انجام شد.
در ابتدا دکتر مختاری سیر تحول و تطور میدان مشق و مقایسه ی معماری بناهای موجود به لحاظ سبکی و دوره ی تاریخی آنها توضیحات مبسوطی ارائه دادند.
در ادامه، دانشجویان ضمن بازدید از حجم، نماها و بدنه های شهری  مجموعه ی تاریخی و ارزشمند میدان مشق از جمله ساختمانهای وزارت امور خارجه، موزه ی ملی ملک و ساختمان شرکت نفت ایران و انگلیس که اکنون یکی از ساختمانهای اداری وزارت امور خارجه است و همچنین سردر باغ ملی  بازدید  کردند. لازم به ذکر است دانشجویان از تمام طبقات سردر باغ ملی بازدید و از نحوه ی مرمت آن که توسط کارشناس ارشد تیم مرمت ارائه شد بهره مند شدند.
 
در ادامه دانشجویان از نحوه ی طراحی و اجرای کفسازی و مبلمان شهری و روشنایی خیابان کوشک مصری و خیابان ملل بازدید کردند. در پایان با دیدن بناهای موجود در مجموعه ی قزاقخانه(دانشگاه هنر) از عمارت اصلی و نحوه ی مرمت آن با توضیحات استاد رمضانی و دکتر اکرمی، بازدید به پایان رسید.

تاریخ ارسال: 1395/05/21

نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی- خیابان دوم- انتصاریه - پلاک 18
ایمیل: info [at] parsuniversity.ir
تلفن ثابت: 6-88330904(021)
فکس: 88339803(021)
شماره پیامک: 200008080880

 کد پستی : 1413915361

عضویت در خبرنامه
ایمیل:
2+0=

خانه     |    آرشیو کل مطالب    |     RSS     |     ارتباط با ما