موسسه آموزش عالی معماری وهنر پارس
موسسه آموزش عالی معماری وهنر پارس
انتشارات دوره های تخصصی تکمیلی(Minor) دانلودها فایل های آموزشی کانون دانش آموختگان پخش زنده
راهنمای سامانه آموزش مجازی
جشنواره تئاتر دانشگاهی پارس
گالری آثار دانشجویان
خبرنامه علمی پارس
تجهیزات

دستگاه برش لیزر و حکاکی غیر فلزات

 

کارگاه پارس آیوکد با برخورداری از دستگاه برش لیزر قادر به انجام برش و حکاکی روی سطوح مسطح و همچنین بر روی متریال های متنوع از جمله چوب، پلکسی، مقوا، کاغذ، پارچه، چرم و دیگر متریال های غیر فلزی تا ضخامت 1 سانتی متر، است. ابعاد میز کار این دستگاه 130 در 90 سانتی متر می باشد. همچنین این دستگاه با برخورداری از میز کار متحرک در راستای عمود، قادر به حکاکی بر روی اجسام با ضخامت های متنوع نیز است.

 

 

دستگاه چاپگر سه بعدی

روش مدل سازی با پرینتر سه بعدی  Fused Deposition Modeling “FDM” یک فرآیند تولید افزایشی است که متعلق به خانواده پرینتر هایی است که از طریق اکستروژن، پاشش مواد اولیه را انجام می دهند. کارگاه پارس آیوکد با بهره گیری از این روش حجم سازی دارای دو دستگاه پرینتر سه بعدی در ابعاد متنوع است. این دستگاه ها قادر به چاپ احجام متنوع به ابعاد حداکثر 30 در 30 سانتی متر در ارتفاع 40 سانتی متر می باشد. این دستگاه ها توانایی چاپ احجام با متریال های متنوع پلاستیکی را دارند که شامل مواد زیر است:

 

 

 

تجهیزات آزمایشگاه واکنشی :

آزمایشگاه واکنشی، محلی است که با برخورداری از تجهیزات متنوع قادر است طرح ها و ایده های میان رشته ای دانشجویان و مححققان را محقق کند. این آزمایشگاه محلی است برای خلق رویدادهای واکنشی، هوشمند و اتفاقات جدید در عرصه های معماری، طراحی صنعتی، معماری داخلی، تکنولوژی معماری، گرافیک و .... . این کارگاه برای حمایت از این موضوعات تجهیزات زیر را دارا می باشد:

 

بُرد آردوئینو (Arduino) :

این ابزار، یک پلت فرم محاسباتی فیزیکی open-source است که بر اساس یک برد میکروکنترلر ساده تهیه شده است. آردوینو می تواند جهت ایجاد اشیای تعاملی، گرفتن ورودی از تعداد زیادی سوییچ و حسگر، و کنترل تنوعی از لامپ ها، موتورها، و سایر خروجی های فیزیکی به کار گرفته شود.

 

 

بُرد رزبری پای (Raspberry Pi) :

رزبری پای یک کامپیوتر بسیار کوچک است که تقریبا تمام امکانات ضروری کامپیوتر را دارد: پردازنده، حافظه، فضای ذخیره‌سازی (همراه کارت اس‌دی)، کارت صدا، کارت شبکه، کارت ویدیو و... و از آن می‌توان به عنوان یک کامپیوتر معمولی (و البته کند) استفاده کرد.

 

 

انواع حسگرها:

 حسگر نور (LDR)  ، حسگر فاصله سنج (ultrasonic) ، حسگر صوت YwRobot ، حسگر گرد و غبار DSM501 ، حسگر تشخیص رنگ ، حسگر تشخیص حرکت بدن انسان (PIR) ، حسگر مادون قرمز (IR)

 

 

کینکت (Kinect V2 motion detector 2018) :

 کینکت دستگاهی است که می تواند با حسگرهای خود فاصله، حرکت، رنگ، صدا و عمق فضا را شناسایی کند. این دستگاه در سال 2010 توسط ماکروسافت برای کنسول XBOX معرفی شد. امروزه با وجود کتابخانه این دستگاه در پلت فرم های مختلف از جمله گرس هاپر و پراسسینگ و... میتوان به راحتی از امکانات آن برای اهداف مختلف استفاده کرد.

 

 

 

انواع موتورها:

انواع سروو موتور (srvo motor)  ، انواع استپر موتور (steper motor) ، انواع موتورهای دی سی ( DC motor)

 

  • نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی- خیابان دوم- خیابان انتصاریه
  • رایانامه: info [at] pu.ac.ir
  • تلفن ثابت: ۵۸۱۳۸۰۰۰ - ۹۱۰۳۰۳۰۱ (۰۲۱)
  • شماره پیامک: ۲۰۰۰۰۸۰۸۰۸۸۰
  •  کد پستی : ۱۴۱۳۹۱۵۳۶۱

خانه     |    آرشیو کل مطالب    |     RSS     |    اینستاگرام    |     لینکدین     | ارتباط با ما