موسسه آموزش عالی معماری وهنر پارس
موسسه آموزش عالی معماری وهنر پارس
تحصیلات تکمیلی انتشارات پیام پارس دوره های تخصصی تکمیلی(Minor) دانلودها
گزارش
گزارش کلاس "انسان، محیط، مسکن"
از مهم ترین اهداف دانشگاه معماری و هنر پارس ایجاد شناخت هنر و ارزش های پایدار معماری ایران در راستای توسعه و تعمیق باورها و اندیشه های مثبت نسل جوان دانشگاهی است و همواره بر تحول فضای آموزشی و پژوهشی نسل جوان دانشگاهی در زمینه هنر، فناوری و معماری ایرانی و اسلامی کوشیده است. همچنین دانشگاه پارس با .... (ادامه مطلب)

برگزیدگان سیزدهمین جایزه معماری میرمیران با حضور شهردار تهران معرفی شدند؛ سه گروه از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان پارس در میان منتخبان
به گزارش هنر آنلاین: سیزدهمین جایزه معماری میرمیران، همزمان با روز معمار عصر روز سه‌شنبه سوم اردیبهشت‌ماه در خانه هنرمندان ایران برگزار شد. در ابتدای این مراسم مجید رجبی معمار بر لزوم توجه به عرصه معماری تأکید کرد و در این‌باره گفت: برجسته‌ترین آثار هر تمدن و تاریخی مربوط به .... (ادامه مطلب)

برگزاری مراسم تجلیل از دانشجویان برگزیده جشنواره های ملی | سخنرانی پروفسور سالواتوره زینگاله
روز شنبه بیستم اسفند ماه، مراسم تجلیل از برگزیدگان "جشنواره مد و لباس فجر" و "هکاتون طراحی زیورآلات و پوشاک با محوریت سوره مبارکه کوثر" با حضور ریاست محترم دانشگاه، پروفسور محمود گلابچی و اساتید و مدیران گروه طراحی صنعتی، طراحی و ساخت طلا و جواهر و نماینده گروه طراحی پوشاک برگزار شد. همچنین این .... (ادامه مطلب)

درخشش دانشجویان طراحی جواهر و طراحی لباس دانشگاه پارس در عرصه مسابقات ملی: هکاتون طراحی لباس و زیورآلات با محوریت سوره مبارکه کوثر
مسابقه (هکاتون) مرکز رشد قرآنی جهاد دانشگاهی با موضوع طراحی لباس و زیورالات با محوریت سوره مبارکه کوثر آغاز شد که در جریان این ورکشاپ، اساتید گروه طراحی جواهر دانشگاه پارس از جمله: محمدسلیمیان، زهره حسینی و محمدحسین شریفی به ایراد سخنرانی و برگزاری کارگاه آموزشی و هدایت گروه های حاضر از دانشگاه های .... (ادامه مطلب)

درخشش دانشجویان طراحی جواهر دانشگاه پارس در عرصه مسابقات ملی: جشنواره مد و لباس فجر
هفته اول اسفند ماه 97 با خبرهای خوبی برای گروه طراحی و ساخت طلا و جواهر دانشگاه پارس همراه بود: هشتمین جشنواره مد و لباس فجر با همکاری مرکز طراحی پارس در بخش دبیرخانه و داوری آثار با حضور مهندس مریم زارع (مدیر گروه رشته طراحی جواهر) و دکتر علیرضا اژدری (مدیر گروه طراحی صنعتی) به عنوان داوران بخش .... (ادامه مطلب)

بازدید ریاست دانشگاه از جلسات تحویل پروژه
بازدید ریاست دانشگاه از جلسات تحویل پروژه در پایان نیمسال اول در بسیاری از واحدهای درسی که به صورت کلاس کارگاهی برگزار می شود، ارائه طرح نهایی که نتیجه روند کارگاه در طول نیمسال است، مهم ترین بخش آن کلاس است. جلسات تحویل پروژه نهایی در حقیقت درس آخر کلاس است که به مواجهه دانشجو با محیط حرفه ای .... (ادامه مطلب)

• بازدید علمی دانشجویان رشته طراحی و ساخت طلا و جواهر دانشگاه معماری و هنر پارس از کارگاه زرگری
بازدید علمی دانشجویان رشته طراحی و ساخت طلا و جواهر دانشگاه معماری و هنر پارس با هماهنگی سرکار خانم مهندس زارع مدیر گروه رشته طراحی و ساخت طلا و جواهر و به سرپرستی و نظارت استاد محترم درس زرگری 2 جناب آقای صادقی و سرکار خانم قهرمانی در روز 23 آذر ماه سال 97 از کارگاه زرگری و طلاسازی برگزار .... (ادامه مطلب)

برگزاری کارگاه سازه‌های تغییر فرم‌پذیر، قیچی‌سان
یلدای 97 همزمان بود با کارگاه سازه های تغییرفرم‌ پذیر - قیچی سان در دانشگاه معماری و هنر پارس. یلدایی به یاد ماندنی در کنار دانشجویان فعال کارشناسی ارشد فناوری معماری، پروفسور گلابچی و همچنین دکتر سیاوش تیموری. اساتید بزرگواری که با حضور خود در کارگاه، خصوصا در مرحله مسابقه و بارگذاری پل .... (ادامه مطلب)

برگزاری نشست اساتید و مدرسین دپارتمان طراحی و ساخت طلا و جواهر
نشست اساتید و مدرسین دپارتمان تازه تأسیس رشته طراحی و ساخت جواهر با حضور پرفسوگلابچی ریاست دانشگاه معماری و هنر پارس در روز پنجشنبه 15 آذر، در حال و هوای گرامیداشت روز دانشجو، برگزار گردید این نشست به دعوت و مدیریت سرکارخانم مهندس زارع (مدیر گروه رشته طراحی و جواهر) شکل گرفته بود و از نکات شایان .... (ادامه مطلب)

برگزاری مراسم روز دانشجو
16آذر سال 1332 اتفاقی در ایران رخ داد که از رخدادهای آغازین حرکت مردمی این کشور بود تا در پایان به انقلاب شکوهمند اسلامی منتج شود. اعلان مخالفت دانشجویان با حضور رییس جمهور ایالات متحده و تقابل نیروهای شاهنشاهی با آنها که به شهادت 3 دانشجو انجامید، در تاریخ ایران ماندگار شد تا روزی را به نام .... (ادامه مطلب)

بازدید دانشجویان رشته ارتباط تصویری و تصویرسازی از کارخانه صنایع چوب و کاغذ مازندران
اردوی آموزشی دانشجویان دانشگاه معماری و هنر پارس از کارخانه صنایع چوب و کاغذ مازندران و آشنایی با فرآیند تولید کاغذ به مدت 3 روز از تاریخ چهار‌شنبه دوم تا جمعه چهارم آبان ماه سال 97 برگزار شد. در این بازدید که از طرف دانشگاه معماری و هنر پارس و با مسئولیت جناب آقای دکتر بهروان مدرس نظارت و .... (ادامه مطلب)

بازدید دانشجویان دانشگاه معماری و هنر پارس از مجموعه برج میلاد تهران
با توجه به موضوع انتخاب شده توسط اساتید برای طرح 3 کارشناسی ارشد معماری و با دعوت مدیریت برج میلاد جناب دکتر درویش پور، دانشجویان همراه با اساتید خود جناب آقای پروفسور محمود گلابچی، جناب آقای دکتر محسن فیض و سرکار خانم مهندس فلاطونی در روز پنجشنبه مورخ 3 آبان ماه از مجموعه برج میلاد تهران بازدید .... (ادامه مطلب)

بازدید دانشجویان دانشگاه معماری و هنر پارس از مجموعه میدان مشق
دانشجویان کارشناسی ارشد رشته معماری دانشگاه معماری و هنر پارس به منظور بررسی فرصت ها و معضلات سایت طراحی، از میدان امام خمینی (توپخانه) با همراهی استاد محترم مهندس محسن رمضانی بازدید کردند. شروع بازدید از خیابان 30 تیر و با بررسی جداره های تاریخی و گذشته محل بوده و دانشجویان همچنین به .... (ادامه مطلب)

برگزاری نشست تخصصی دیجیتال، بایونیک و انرژی
برگزاری نشست تخصصی دیجیتال، بایونیک و انرژی گروه پارس آیوکد نشست تخصصی معماری با رویکرد دیجیتال، بایونیک و انرژی را به مناسبت سالگرد تأسیس این مجموعه در روز جمعه مورخ 13/7/97 در سالن همایش های دانشگاه معماری و هنر پارس برگزار کرد. در ابتدای برنامه، پس از تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید و سرود .... (ادامه مطلب)

افتتاح نمایشگاه
شنبه 10 شهریورماه، نمایشگاه گروهی دانشجویان کارشناسی ارشد ارتباط تصویری دانشگاه پارس در خانه فرهنگ و هنر مانا با حضور پروفسور گلابچی افتتاح شد. هنر عرصه ی انگیزش های ناخودآگاه است, عرصه ی ارزش های مشترک انسانی... در گستره ی پیش رو تلاش کرده ایم تا مفروضات هنرهای بصری مدرن را با رویکردی انتقادی به .... (ادامه مطلب)

اهدای جوایز سومین دوسالانه ملی معماری، شهرسازی و طراحی داخلی ایران
به گزارش هنرمعماری آنلاین؛ آئین اختتامیه‌ی سومین دوسالانه‌ی ملی معماری، شهرسازی و طراحی داخلی ایران (1397-1395) عصر سه شنبه مورخ 1397/06/06 در مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشکده‌ی تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه تهران برگزار گردید. در این برنامه علاوه بر مهمانان ویژه، .... (ادامه مطلب)

روزِ باز (Open Day) دانشگاه پارس
چه دانشگاهی را با خیال راحت انتخاب می­کنیم؟ روزِ باز (Open Day) دانشگاه پارس انتخاب رشته تحصیلی در مقطع آموزش عالی، یکی از دغدغه های مهم داوطلبان پس از کنکور است. انتخاب دانشگاه محل تحصیل نیز به همان اندازه اهمیت دارد. در میان ده ها و صد ها دانشگاه فعال در سطح کشور که وظیفه تربیت نیروی .... (ادامه مطلب)

تولد ایرج طهماسب با حضور پروفسور گلابچی
ایرج طهماسب که روزهای جمعه در دانشگاه پارس در رشته سینما تدریس می کند، در سالروز تولدش با حضور پروفسور گلابچی در کلاس و تبریک او مواجه شد. ایرج طهماسب زاده 26 اردیبهشت 1338در تهران مجری تلویزیون، بازیگر، کارگردان و فیلمنامه‌نویس ایرانی است. طهماسب فارغ‌التحصیل رشته تئاتر از دانشکده .... (ادامه مطلب)

هنر + صنعت | هنر - صنعت
نشست متخصصان طراحی لباس با عنوان هنر به اضافه صنعت، هنر منهای صنعت با حضور مدیران و طراحان این رشته در محل دانشگاه پارس برگزار شد. این نشست با محوریت توجه و تمرکز بر حمایت از کالای ایرانی در صنعت پوشاک و جایگاه فارغ‌التحصیلان طراحی لباس در چرخه تولید و انتظارات بازار از آنها و با حضور .... (ادامه مطلب)

نکوداشت پروفسور احمد کامیابی مسک
پروفسور احمد کامیابی مَسْکنویسنده، مترجم، نمایش‌نامه‌نویس و استاد دانشگاه معماری و هنر پارس و دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهراناست. او در سال 1322 در مسک، نزدیک بیرجنددر جنوب خراسانزاده شد. کودکی را در شهر درخشدر 60 کیلومتری بیرجندسپری کرد. تحصیلات ابتدایی را در دبستان داریوش درخشو .... (ادامه مطلب)

اختتامیه مسابقه میرمیران؛ برگزیده شدن طرح دو گروه از دانشجویان پارس
دوازدهمین دوره جایزه معماری میرمیران مسابقه طراحی مفهومی : ﻣﻌﻤﺎریِ ﻧﻮر و ﺳﺎﯾﻪ ﻣﻌﻤﺎری ﺳﺮزﻣﯿﻨﯽ ﻣﺎ دارای وﺟﻪ ﻣُﺸﺨﺼﻪﻫﺎ و وﯾﮋﮔﯽﻫﺎﯾﯽ اﺳﺖ ﮐﻪ ﺟﺰ ﺑﺎ ﺳﻔﺮی ﻋﺎﺷﻘﺎﻧﻪ در ژرﻓﺎی اﻧﺘﺰاﻋﯽ و ﻣﻌﻨﻮی آن درک ﻧﻤﯽ ﮔﺮدد. ﻣﻌﻤﺎری اﯾﺮاﻧﯽ در ﻋﺮﺻﻪﻫﺎی ﻣﺨﺘﻠﻔﯽ ﺑﻪ ﻣﻨﺼﻪ ﻇﻬﻮر رﺳﯿﺪه اﺳﺖ؛ اﯾﻦ ﻋﺮﺻﻪﻫﺎ را ﻣﯽﺗﻮان در ﻣﻬﺎرت ﻫﺎی آﻓﺮﯾﻨﺸﯽ .... (ادامه مطلب)

سی و پنجمین بازدید دانشجویان دانشگاه پارس: تالار وحدت
همزمان با شروع ترم جدید تحصیلی دانشجویان کارشناسی ارشد رشته معماری دانشگاه معماری و هنر پارس به منظور بررسی فرصت ها و معضلات سایت طراحی، از مجموعه تالار وحدت با همراهی استاد محترم مهندس محسن رمضانی بازدید کردند. ساماندهی فضای شهری محدوده تالار وحدت تا تئاتر شهر و همزمان طراحی تالار مکمل وحدت به .... (ادامه مطلب)

معماری داخلی؛ از متریال تا طراحی
چند سالی است که معمارانِ ایرانی دریافته‌اند، طراحیِ داخلی (interior design) به اندازه‌ی معماریِ بنا اهمیت یافته است. توجه به این موضوع در سال‌های گذشته باعث شده است، مردم نیز با دقت بیشتری چیدمانِ وسایلِ داخل خانه‌هایشان را انتخاب نمایند. در طراحی و معماریِ داخلی آن چیزی که از .... (ادامه مطلب)

بررسی روند طراحی آثار هومن بالازاده
هومن بالازاده کارشناس ارشد معماری، شرکت هوبا دیزاین را در سال 2009 تأسیس کرد.شرکت طراحی هوبا با تحقیق در مورد فرهنگ اجتماعی و زمینه های زیبایی شناختی هر پروژه تمرکز خود را بر توسعه نقش تعاملی ساختمانها و ساکنین آن قرار داده است به طوریکه هر عنصر معماری از تحقیقات بدست آمده الهام گرفته شده است. این .... (ادامه مطلب)

کارگاه پایداری - ناپایداری، با حضور فرهاد احمدی
نهم دی ماه، دانشگاه معماری و هنر پارس کارگاهی را برای دانشجویان کارشناسی ارشد با حضور مهندس فرهاد احمدی برگزار کرد. این کارگاه که به عنوان بخشی جانبی از کلاس طرح دانشجویان کارشناسی ارشد برگزار می شد با سمیناری در رابطه با بحث پایداری در معماری آغاز شد که در آن، فرهاد احمدی از تجربیات بشر در .... (ادامه مطلب)

بازدید دانشجویان مهندسی صنایع از کارخانه چراغ سازی مدرن
کارخانه چراغ سازی مدرن از کارخانه های وابسته به صنایع خودروسازی کشور است که در سال 1396 تأسیس شده و به تولید انواع چراغ های اتومبیل مشغول است. این کارخانه شامل سالن های تولید، قالب سازی، آزمایشگاه و انبار می شود. بازدید از این مجموعه ها برای دانشجویان مهندسی صنایع جذاب است و در روند آموزشی آنها .... (ادامه مطلب)

بازدید دانشجویان کارشناسی ارشد انرژی و معماری از اولین ساختمان انرژی صفر ایران
بازدید از اولین ساختمان انرژی صفر ایران بازدید آموزشی دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد انرژی و معماری دانشگاه معماری و هنر پارس از ساختمان انرژی صفر در مشکین دشت کرج در راستای طراحی ساختمان بهینه انرژی و با همراهی اساتید مهندس شاه حسینی و دکتر کوهساری برگزار شد. دراین بازدید یک روزه، دانشجویان با .... (ادامه مطلب)

بازدید از موزه میراث روستایی گیلان
چهلمین بازدید علمی-آموزشی دانشجویان مقطع کارشناسی معماری دانشگاه پارس، از موزه میراث روستایی گیلان در نزدیکی منطقه سراوان در راستای درس تنظیم شرایط محیطی و با همراهی استاد این درس، مهندس حمیدرضا ایزدی برگزار شد. در این بازدید یک روزه، ضمن آشنایی دانشجویان با خصوصیات اقلیم معتدل و مرطوب خطه شمالی .... (ادامه مطلب)

تداکس دانشگاه پارس با موفقیت پایان یافت
جمعه 28 مهرماه 96، فرهنگسرای ارسباران میزبان تیم تداکس دانشگاه پارس بود. تداکس دانشگاه پارس که نمونه یک تداکس دانشگاهی است پس از حدود یک سال تلاش و برنامه ­ریزی گروهی سرانجام در روزهای پایانی مهرماه با موفقیت چشمگیری برگزار شد. این روزها اگر اخبار پایگاه های خبری و شبکه های اجتماعی را دنبال .... (ادامه مطلب)

برگزاری آیین رونمایی از کتاب "پل ها و سازه های آبی"
کتاب "پُل‌ها و سازه‌های آبی ایران" در هَفت فصل جامع توسط پروفسور محمود گُلابچی؛ چهره ماندگار جمهوری اسلامی ایران با همکاری مهندس معصومه حاجی زاده در انتشارات دانشگاه معماری و هنر پارس منتشر گَشت و یک‌شنبه هشتم امُردادماه 1396 خورشیدی، به صورت رَسمی رونمایی شد. به این بهانه به .... (ادامه مطلب)

نکوداشت و قدردانی از تلاش های علمی دکتر Karl Kvaran در دانشگاه پارس
نکوداشت و قدردانی از تلاش های علمی دکتر Karl Kvaran در دانشگاه پارس پیرو حضور آقای دکتر Karl Kvaran در دروس رشته های معماری داخلی و طراحی شهری در دانشگاه معماری و هنر پارس و استقبال دانشجویان از تجربیات و یافته های علمی ایشان، در پایان سال تحصیلی و با توجه به عزیمت ایشان به کشور ایسلند، .... (ادامه مطلب)

موفقیت بزرگ دانشجویان دانشگاه پارس در مسابقه بین المللی ذهن های خلاق
موفقیت بزرگ دانشجویان دانشگاه پارس در مسابقه بین المللی ذهن های خلاق (Innovative Minds 2017: Cybernetic Framework) به گزارش روابط عمومی دانشگاه پارس؛ مسابقه ذهن های خلاق (Innovative minds) از سال 2011، همه ساله از طرف شرکت معتبر آمریکایی gURROO برگزار می شود. این شرکت متولی برگزاری .... (ادامه مطلب)

گزارش فعالیت های دو هفته پایانی نیمسال جاری در دانشگاه پارس
گزارش فعالیت های دانشگاه پارس در دو هفته پایانی نیمسال جاری هم نشینی با معماران دوم خرداد ماه، دانشگاه معماری و هنر پارس میزبان سیاوش تیموری، معمار برجسته ایران بود. سیاوش تیموری که به واسطه حدود 60 سال سابقه طراحی در سطح بین المللی دارای تجربه فراوانی در معماری است، در این نشست از آثار .... (ادامه مطلب)

گزارش بازدید دانشجویان کارشناسی ارشد از همدان
در سی و سومین بازدید و در ادامه بازدیدهای دانشجویان دانشگاه معماری و هنر پارس از مفاخر و پتانسیل های معماری کشور و در راستای تحقق اهداف آموزشی و پژوهشی دانشگاه، گروهی از دانشجویان کارشناسی ارشد معماری چهارم خرداد ماه سفری را به "همدان" آغاز کردند. در ابتدای سفر و در بدو ورود به همدان، بازدید .... (ادامه مطلب)

گزارش سمینار Innovative Buildings
سمینار Innovative Building به سخنرانی "پروفسور توبیاس ولیسر" با حضور استادان ناماور گستره ساخت و ساز و معماری کشور چون پروفسور محمود گلابچی، مهندس حمید میرمیران و...و همچنین شمار بسیاری از دانشجویان علاقه مند به میزبانی دانشگاه معماری و هنر پارس برگزار شد. "پروفسور توبیاس ولیسر" استاد دانشگاه .... (ادامه مطلب)

سخنرانی مهندس احمد علیپور؛ بنیان گذار شرکت فراسو
مهندس احمد علیپور از مدیران موفق کشور هستند که توانستند با بهره گیری صحیح از آموزه های علم مدیریت گروه فراسو را در زمره یکی از بهترین شرکتهای تولید کننده لوازم جانبی کامپیوتر در سطح بین الملل تبدیل کنند. این شرکت از سال 1368 به صورت رسمی فعالیت خود را در زمینه تولید لوازم جانبی رایانه آغاز .... (ادامه مطلب)

برگزاری هم نشینی با معماران؛ آثار سیاوش تیموری
سه شنبه دوم خرداد 1396، اولین جلسه از سری نشست های "هم­نشینی با معماران" با حضور پروفسور محمود گلابچی و اساتید دانشگاه معماری و هنر پارس در محل این دانشگاه برگزار شد. مهمان این نشست که به همت کانون معماری و هنر پارس برقرار شد، جناب آقای دکتر سیاوش تیموری بود. این هم­نشینی که با سرود .... (ادامه مطلب)

برگزاری جشنواره
روز یکشنبه 20 فروردین و به مناسبت آغاز سال نو، جشنواره فرهنگی و آموزشی "آیین بهاران" در تالار ایوان شمس برگزار شد. آیین بهاران برنامه ای برای هم اندیشی دانشجویان و استادان در آغاز بهار طبیعت بود که با حضور ریاست محترم دانشگاه همراه شد. همچنین در این جشنواره، هنرمند عزیز کشور جناب استاد داریوش .... (ادامه مطلب)

بیست و هفتمین بازدید دانشجویان دانشگاه معماری و هنر پارس، بازدید از مجموعه¬ی میدان امام خمینی (توپخانه)
در تاریخ 30 بهمن ماه، دانشجویان کارشناسی ارشد رشته معماری دانشگاه معماری و هنر پارس به منظور بررسی فرصت ها و معضلات سایت طراحی، از میدان امام خمینی (توپخانه) با همراهی استاد محترم مهندس محسن رمضانی بازدید کردند. شروع بازدید از خیابان 30 تیر و با بررسی جداره های تاریخی و گذشته محل بوده و دانشجویان .... (ادامه مطلب)

برگزاری جشنواره ی هم اندیشان دانشگاه معماری و هنر پارس
دانشگاه پارس با همکاری فرهنگسرای ارسباران در روز چهارشنبه 6 بهمن ماه جشنواره ای با عنوان "هم اندیشان معماری و هنر" برگزار کرد. در ابتدای این نشست که با حضور دانشجویان و خانواده های ایشان همراه بود، استاد مراقبی با بیان شیوای خود مراسم را آغاز کردند و در ادامه ریاست محترم مجموعه ی فرهنگسرای ارسباران .... (ادامه مطلب)

1  - 2  -  

  • نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی- خیابان دوم- خیابان انتصاریه
  • رایانامه: info [at] pu.ac.ir
  • تلفن ثابت: ۶-۸۸۳۳۰۹۰۴(۰۲۱)
  • نمابر: ۸۸۳۳۹۸۰۳(۰۲۱)
  • شماره پیامک: ۲۰۰۰۰۸۰۸۰۸۸۰
  •  کد پستی : ۱۴۱۳۹۱۵۳۶۱

خانه     |    آرشیو کل مطالب    |     RSS     |    اینستاگرام    |     لینکدین     | ارتباط با ما